• Klinik Onaylı

    İlk ve Tek Göğüs Koruyucu

  • Silver Cap

    Sadece Welcome Baby'de

  • SATIN AL

%99,99 Gümüşten Üretilmiş Koruyucu Göğüs Kapakları Şimdi Türkiye'de.

KARŞINIZDA; SILVER CAP!

Silver Cap Koruyucu Gümüş Göğüs Kapağı, Tahriş olmuş göğüs uçlarının, iyileşmesinde kullanılan yardımcı bir üründür. İyileşme sürecini hızlandırır, hızlı bir şekilde ağrıların azalmasını sağlar, anne ve bebek için güvenilir bir üründür. Göğüs ucuna kusursuz uyması için ergonomik bir yapıya sahiptir.

 

SILVER CAP NEDİR?

Silver Cap 3 katmandan oluşur. Dış katmanlar %99,9 gümüşten, iç katman ise bakırdan üretilmiştir. %80,0 ve %92,5 gümüşten oluşan diğer ürünlere göre bu yapı gümüş iyonlarını serbest bırakmaz. Böylelikle bebeklerin gümüş iyonlarını emmesine engel olur. Silver Cap, emzirme döneminde test edilen tek ürün olma özelliğine sahiptir. Klinik olarak kanıtlanmıştır.

Silver Cap Nasıl Çalışır?

Silver Cap, tahriş olmuş göğüs ucunu dış etkenlerden ve giysilerle cilt arasında oluşan sürtünmelerden korur. Göğüs ucuyla kusursuz uyumu sayesinde nemli ve düşük oksijenli ortam sağlamaktadır. Bu ortam sayesinde iyileşme hızlanmaktadır. Gümüş kaplaması ise mikro organizmaların çoğalmasını engeller.

Göğüs Uçları Neden Çatlar?

Göğüs ucu çatlakları özellikle emzirme dönemi başlangıcında küçük yırtıklardan oluşur. Emzirmeyi zorlaştıran ağrıların yanı sıra küçük kanamalar oluşmaktadır. Bu küçük yaralanmalar bakteriler için besleyici bir zemin sağlamaktadır. Bu durum göğüs bezlerinin iltihap kapmasına (Mastitis) neden olmaktadır. Silver Cap, ağrısız bir emzirme dönemi geçirebilmeniz için eşlik edici bir tedavi yardımcısıdır.

Hangi Durumlarda ve Ne Şekilde Kullanılır?

Çatlakları önlemek veya iyileştirmek için emzirme aralarında göğüs uçlarına yerleştirilmelidir. Öncelikle göğsü temizleyiniz. Gümüş kapağı göğüs ucuna koymadan önce, bir damla anne sütünü göğüs ucuna dağıtınız. Hamilelikte, doğuma 2 hafta kala, günde 1-2 saatle başlayıp gittikçe artan sürelerle takılması tavsiye edilmektedir. Doğum sonrası, emzirme sonrası, emzirme aralarında mümkün olduğunca göğüste kalmalarını sağlayınız. Emzirme öncesi kapakları çıkarınız. Eğer bu şekilde yeterince fayda sağlamadığı hissedilirse, kapakların 1-2 saatte bir çıkarılıp meme uçlarının yarım saat ila 1 saat havalandırılması önerilir.

Silver Cap Nasıl Temizlenir?

Tam temizleme için kapları 30 dakika su ve bikarbonat içerisinde bekletin. 2 kaşık bikarbonatı yarım bardak suda eritin, peşinden kapları yumuşak bir bezle kurutun. Suyla temizleyebilirsi- niz. Süt kalıntıları var ise katkısız sabun ile yıkamanız önerilir. Dezenfekte ya da sterilizasyon edilmesine gerek yoktur. Suda kaynatmayınız, sadece yumuşak bezlerle temizleyiniz. Kullanmadan önce sterilize etmeye gerek yoktur. Gümüş, bakterilerin oluşmasını engeller.

Dikkat Edilmesi
Gereken Hususlar

Ürün %99,9 saf gümüşten üretilmiştir ve medikal ürün olarak kaydedilmiştir. Gümüşe karşı bir alerjik durum var ise kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Kesinlikle çocuklarınızın ulaşamayacağı bir yerde saklayınız.

Silver Cap'ı İzleyin.

Silver Cap Koruyucu Gümüş Göğüs Kapağı için hazırladığımız kısa tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Ürünün görsel galerisini keşfetmek için tıklayın.

Silver Cap, emzirme döneminde test edilen tek ürün olma özelliğine sahiptir. Klinik olarak kanıtlanmıştır. En Iso 9001:2018 belgesine sahiptir. Ayrıca İtalyan IQ Net Management System sertifikalıdır. Silver Cap® hebammen-testen.de web sitesi tarafından önerilmektedir. 40 tecrübeli doğum uzmanı tarafından incelenmiş ve denenmiştir. Silver Cap, emzirme dönemi sırasında tahriş olmuş göğüs uçlarının tedavisinde yardımcı olarak kullanılır.

Silver Cap Sosyal Medyada

Silver Cap® Türkiye’deki Tek İthalatçı Firma: Hoşgeldin Bebek İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. (Welcome Baby)